Projektowanie stron internetowych – sedno sukcesu Twojej marki

Dla wielu wiąże się z dynamicznym procesem i wykorzystaniem absolutnie wszystkich zasobów kreatywności. I słusznie. W roli głównej projektowanie stron internetowych. Ewoluują gusta, trendy zmieniają się z szybkością światła, a odbiorcy oczekują czegoś zdecydowanie powyżej przeciętnej. Strony www ulegają modyfikacji zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym, na co dzień wykorzystuje się mnóstwo innowacyjnych technologii i urządzeń mobilnych, a użytkownicy i ich potrzeby silnie wpływają na postęp kreacji. Quo vadis, design?

 

Good design is obviuos, great design is transparent

Podpisujemy się pod tym wszystkimi narzędziami, na których pracujemy. Joe Sparano pięknie określił szeroko pojmowany design – dobry content jest oczywisty, świetny content transparentny. Sedno projektowania stron www to profesjonalne wykorzystanie potencjału UI/UX, kompetencji i zarządzania czasem. Całość to mocne przedsięwzięcie, dzięki któremu Twoja marka zrobi silne pierwsze wrażenie, a tę szansę dostajesz tylko raz.

 

projektowanie stron internetowych

Kontekst vs rzeczywistość

Zastanawialiście się kiedyś, w jakich warunkach odbiorcy przeglądają strony internetowe? To nie tylko domowe zacisze, kawiarnie czy szkoła. Wilgotne lasy równikowe, festiwale muzyczne, spartańskie warunki gdzieś na pustyni Wadi Rum czy ekstremalne okoliczności pośrodku niczego – każde miejsce musi być spójne z responsywnością witryny, zawsze wtedy, kiedy użytkownicy mają na to ochotę.
Projektowanie stron internetowych to nie tylko fenomenalne opakowanie, estetyka na 100% i osiągnięcie wizualnego mistrzostwa projektantów. W parze z tymi aspektami konieczna jest intuicyjność witryny, niezawodność w działaniu, komunikacja i zrozumiały koncept. To, jak stworzona jest architektura informacji i użyteczność serwisu zależy od wzorowych interakcji w zespole osób, które czuwają nad nienagannym web designem Twojej strony.

Follow the trends!

Web designerzy to jednostki, które trendy rynku mają w małym palcu. Odpowiadają na potrzeby klientów, tworząc spójny koncept i w pełni oddając charakter Twojej marki. Jak dziś wygląda kwestia trendów w projektowaniu stron www? Przedstawiamy garść inspiracji, które są zdecydowanie en vogue!

1. SVG.
Pliki SVG to nie świeżynka w branży. Od lat wykorzystywane w projektowaniu, dziś pozwalają na osiąganie znośnej lekkości bytu Twojej witryny. Animacje? Płynność strony? Interaktywne efekty? Wirtualne dzieła sztuki? 4xTAK dla SVG, dzięki czemu projektowanie stron internetowych nabiera nowego znaczenia.

2. Material Design.
To rozwiązanie dla zwolenników skandynawskiego minimalizmu. Czyste kolory, stonowana typografia, funkcjonalność i dobra treść to skondensowany trend, który odzwierciedli profesjonalizm Twojej marki i wyróżni Cię na tle konkurencji.

3. Hamburger Menu.
Fast-foodowe rozwiązanie zwiniętego menu na stronie wpływa na jej funkcjonalność i przejrzystość. Coraz częściej używany trend, który sprawia, że wizualnie strona z potencjałem treści nie będzie przeładowana graficznie. Wygląda to co najmniej intrygująco.

4. RWD.
Responsive Web Desgin jest dziś koniecznością bez kompromisów. Chcąc podbić rynek, warto zastanowić się nad standaryzacją swojej witryny, aby odbiorca mógł skorzystać z Twoich usług zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Warto pamiętać, że 60-70% użytkowników decyduje się na skorzystanie z oferty na smartfonie czy tablecie, stąd projektowanie stron internetowych powinno obligatoryjnie uwzględnić ten aspekt.

5. Strona na jeden ekran.
Wszystkie strony Twojej witryny wyświetlane są na całym ekranie. Przypomina to przeglądanie czasopisma lub przewracanie kolejnych kartek książki. Rozwiązanie niezwykle klimatyczne, estetyczne i innowacyjne.

Klucz do sukces jest tylko jeden. Funkcjonalność, czytelność, minimalizm i użyteczność – siła przekazu tkwi w prostocie. Twój sukces w branży jest na wyciągnięcie ręki.